Nasıl Yardımcı Olabilirim?
  • Göz Hastalıkları ve Okuloplastik Uzmanı

IPL-Eye Light Tedavisi

Kuru göz hastalığı genelde kronik ve tedavisi zor bir hastalıktır. Kullanılan ilaçların birçoğu kuruluk sebeplerini ortadan kaldırmaz ve gözlerin kurumasını engellemek için oküler yüzeyin nemli kalmasını sağlar.

Intense Pulse Light (kısaltılmış IPL), bir dizi dalga boyu boyunca dağıtılan tutarlı olmayan ışığın yoğun pulslarının kullanımını açıklar; 400nm’den 1200nm’ye. Teknoloji, ciltteki çeşitli kromoforları hedeflemek için belirli dalga boyu aralıklarını kullanır. Bu, vasküler ve pigmentli lezyonlar, cilt fotoğraflama tedavileri ve epilasyon gibi geniş bir spektrumun etkili tedavisini sağlar.

Optima IPL, Lumenis tarafından geliştirilen yeni nesil IPL teknolojisidir.
Her ışık darbesinde, türünün ilk örneği olan bu enerji bazlı terapi,
iltihaplanma sürecini kontrol etmek ve iltihaplanma kısır döngüsünü durdurmak, ilaç ihtiyacını azaltmak ve uzun süreli sonuçlar sağlamak içindir.

IPL- Eye Light Nedir?

Optima IPL, kronik nedenleri – kronik iltihabı hedefleyen, ilaçsız, damlasız ışık bazlı bir tedavidir.

Optima IPL, Kuru Göz gibi oküler yüzey koşullarına yol açabilen Rosacea ve telanjiektazi gibi perioküler inflamatuar durumları tedavi eder6,7. Rosacea hastalarının% 80’i Meibomian Bezi Disfonksiyonundan muzdariptir.

  • Optimal Darbe Teknolojisi (OPT ™) kullanıcılara darbe şeklini kontrol etme yeteneği verir. Tekrarlanabilir sonuçlar ve daha yumuşak, daha rahat tedaviler sağlar.
  • Dokuz Uzman Filtreli evrensel el aleti, sayısız koşulun tek, çok yönlü ve uygun maliyetli bir el aleti ile işlenmesini sağlar.

IPL Nasıl Çalışır?

Geniş spektrumlu darbeli ışık, cildin üzerine nazikçe yerleştirilen sürekli soğutulan bir aplikatör yoluyla iletilir. El parçasındaki kesme filtreleri, dalga boyu aralığını değiştirerek farklı uygulamalar ve cilt tipleri için optimize eder. Işık dokuya nüfuz eder ve ilgili kromoforlar tarafından emilir ve onlara zarar verir (vasküler lezyonları tedavi ederken kan kromoforları ve pigmentli lezyonları tedavi ederken melanin kromoforları). Vücudun doğal süreçleri lezyon kalıntılarını temizleyerek cilde daha eşit ve genç bir görünüm kazandırır.

IPL Işık tedavisi ile her iki göz kapağına özel bir jel sürüldükten sonra, cilt üzerine IPL laser uygulaması yapılır. Çalışmayan ve tıkalı bezler açılır, hasta ısı hissi ile birlikte anında bir rahatlama hisseder. Göz yaşının yüzeyindeki yağ tabakası geri gelince kuruluk şikayetlerinde ciddi bir azalma ve iyileşme gözlenir. Tedavi, her iki göz kapağına özel bir jel sürüldükten sonra, cilt üzerine laser uygulamasıyla yapılır. Uygulama her iki göz için toplam 2 dakika kadar sürer. Tedavi sırasında da, tedaviden sonra eve gidildiğinde de hasta herhangi bir rahatsızlık, ağrı hissetmez.

Tedavinin 15 gün arayla toplam 3-4 seans halinde yapılması gerekir. Hastalar herhangi bir kızarıklık veya ağrı durumu hissetmediği gibi sosyal yaşamına da aynı şekilde devam edebilmektedir. Herhangi bir yan etkisi ve riski olmayan laser tedavisiyle hastalar kuru göz yakınmalarının tümüyle geçtiğini veya çok azaldığını hissederler.

Call Now Button
× Whatsapp ile bizimle iletişime geçiniz.