Nasıl Yardımcı Olabilirim?
  • Göz Hastalıkları ve Okuloplastik Uzmanı

Tedaviler

Tedaviler

Op. Dr. Alper Aras tarafından uygulanan
Tedavi Yöntemleri

Kuru göz hastalığı genelde kronik ve tedavisi zor bir hastalıktır. Kullanılan ilaçların birçoğu kuruluk sebeplerini ortadan kaldırmaz ve gözlerin kurumasını engellemek için oküler yüzeyin nemli kalmasını sağlar.

Göz kapağı ameliyatı, estetik bir görünüm ve daha bütünsel bir bakış ve yüz ifadesi için yapılan ameliyatlardır. Bu ameliyatlar; sarkan, düşen, fazla derisi olan, gözleri perdeleyen, kırışmış, yaşlı ve yorgun bir görünüm oluşturan göz kapaklarını revize etmek ve estetik bir görünüm elde etmek amacıyla yapılmaktadır.

Katarakt ameliyatlarında ender de olsa insan elinin engelleyemediği bazı komplikasyonlar görülebilmektedir. Bu komplikasyonların oluşmaması için doktor deneyimi önem taşımaktadır. Göz cerrahisinde lazerle katarakt tedavisi dönemi başlamıştır.

Katarakt, kişinin günlük ve sosyal yaşantısını çok ciddi şekilde etkiliyor.

Akıllı lensler hastaların görme sorununa çözüm olabilecek düzeyde etkili yapıdadır.

Göz ile ilgili hastalıklar anlatılırken göz ikiye ayrılır.

Gözyaşı gözden bir kanal sistemi yoluyla buruna boşalır. (Bu nedenle ağladığımızda burnumuz da akar) Bu kanalları geçici veya daimi olarak tıkayabilir.

No-Touch Smart Lazer tedavi işlemi halk dilinde göz çizimi, diğer lazer tedavi yöntemlerinde olduğu gibi sadece damla anestezisi atında yapılan ağrısız bir yöntemdir.

PRP tedavisi kırışıklık, leke oluşumları, sivilce ve yara izleri, cilt çatlakları ve saç dökülmelerinde kullanılmaktadır.

Kuru makula dejenerasyonu ya da kuru sarı nokta hastalığı, bu hastalığının en sık gözlenen tipidir.

Göz kapağı estetiği uygulamaları, genellikle lokal anestezi altında ve kişi derin uyku halindeyken yapılmaktadır ancak gerektiğinde genel anestezi uygulaması tercih edilebilir.

Uygulamalar

Gerçekleştirilen UYGULAMALAR

Call Now Button
× Whatsapp ile bizimle iletişime geçiniz.