Nasıl Yardımcı Olabilirim?
  • Göz Hastalıkları ve Okuloplastik Uzmanı

No-Touch Lazer

No-Touch Smart Lazer tedavi işlemi halk dilinde göz çizimi, diğer lazer tedavi yöntemlerinde olduğu gibi sadece damla anestezisi atında yapılan ağrısız bir yöntemdir. Lazer ameliyatı lazer cihazından çıkan ışınların göze doğrudan temasıyla gerçekleşmektedir. Lasik yönteminden farklı olarak lasik yöntemindeki gibi ince bir zarın kaldırılmasına gerek yoktur. Bu yüzden özellikle ağır- riskli travma olabilecek spor yapanlarda tercih edilebilir. Uygulama, aynı seansta iki göze birden yapılır. Lazer ameliyatı astigmat tedavisi ve miyop tedavisi için uygulanılır.

Operasyondan sonra gözlere birer koruyucu lens de yerleştirilir. Hasta taburcu edildikten sonra 36 saat süreyle gözlerde batma, kızarma, ışıktan rahatsız olma ve televizyondaki küçük yazıları bulanık görme gibi durumlar yaşanabilir. Hasta ertesi gün ve üçüncü gün kontrole çağrılır. Kontroller sonrası hasta günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.

TransPRK (No Touch Laser) tedavisi ilk olarak Almanya’da kullanılmaya başlanmıştır ve şu anda Avrupa Birliği ülkelerinin tümünde, Japonya, Rusya, Amerika ve çok sayıda başka ülkede resmi otoritelerce onaylanmış olarak uygulanmaktadır. Operasyondan sonra gözlere birer koruyucu lens de yerleştirilir. Hasta taburcu edildikten sonra 36 saat süreyle gözlerde batma, kızarma, ışıktan rahatsız olma ve televizyondaki küçük yazıları bulanık görme gibi durumlar yaşanabilir.

no-touch-lazer
no-touch-lazer-1

Bu Yöntem Hangi Hastalara Uygulanabilir?

Göz yapısı uygun olan miyop, hipermetrop ve astigmatlara uygulanabilir. Yani, uzak ve yakın görme sorunu olan hastalar bu tedavi için aday olabilir.  Özellikle korneası ince olan ve kornea yüzeyi normalden daha dik olan olgularda da  No Touch Laser tedavisi uygulanabilir.

Uygulama Nasıl Yapılıyor?

No Touch Laser tedavi işlemi, sadece anestetik damla damlatılmasıyla yapılır ve uygulama sırasında hasta ağrı duymaz. Tedavi sırasında göze herhangi bir cihaz teması olmaz, lazer cihazından çıkan ışınlarla göze doğrudan tedavi yapılır. Tedaviden sonra gözlerin kapatılması gerekmez, hasta iki gözünü de açık tutarak evine gidebilir. Uygulama, aynı tedavi seansında iki göze birden yapılır. Hasta eve gittikten sonra 36 saat süreyle gözlerde batışma, kızarma, ışıktan rahatsız olma ve televizyondaki küçük yazıları bulanık görme türü yakınmalar gelişir. Tedaviden sonraki 4. günde hasta bilgisayarda çalışma ve otomobil kullanma türü işleri yapmaya başlar.

  • Kornea biyomekaniğinde üstün koruma sağlar.
  • İki göze tek adımda operasyon yapılır.
  • Operasyon sonrası hızlı iyileşme görülür.
  • İnce kornea yapısında uygunluk sağlar.
  • Miyop ve astigmat hastalarına uygulanabilir.

Gece Görüş Problemlerinde Nasıl Bir Uygulama Yapılır?

Halk arasında ‘kartal gözü’ olarak da bilinen wavefront uygulamasında, göz içindeki ışık saçılmaları ve sapmaları ölçülür ve lazer tedavisi buna göre ayarlanır.  Bu sapmalar wavefront tekniğiyle düzeltildiğinde kişinin kendi göz yapısına uygun tedavi gerçekleşmiş olur.

Call Now Button
× Whatsapp ile bizimle iletişime geçiniz.